Nutri-Score
Nutri-Score B: dobra ocena wartości odżywczych
Przetworzenie (NOVA)
4 z 4: żywność wysoko przetworzona
Dodatki E
2 dodatki E w składzie – zobacz które
Czy Pasztet warzywny z soczewicą to zdrowy wybór?
- Mało tłuszczów nasyconych: 0,5 g na 100 g.
- Mało cukru: 1,6 g na 100 g.
Ocena na podstawie etykiety. Liczy się też porcja i to, jak często jesz ten produkt.
Skład
- Woda
- soczewica zielona25%
- soja21% (alergen: soja)
- seler10% (alergen: seler)
- marchew10%
- pietruszka8%
- cebula6%
- olej rzepakowy
- błonnik pszennybez glutenu (alergen: gluten)
- skrobia kukurydziana
- sól
- por1%
- hydrolizat białka roślinnego
- warzywa suszone0,6%pasternak, marchew, seler, pietruszka, por (alergen: seler)
- przyprawy ziołowezawierają seler, gorczycę (alergen: seler, gorczyca)
- substancja zagęszczająca guma guar
- przyprawy
- przeciwutleniaczkwas askorbinowy-witamina C
- aromat z ekstraktu drożdżowego
Pełny tekst z etykiety
Woda, soczewica zielona 25%, soja 21%, seler 10%, marchew 10%, pietruszka 8%, cebula 6%, olej rzepakowy, błonnik pszenny (bez glutenu), skrobia kukurydziana, sól, por 1%, hydrolizat białka roślinnego, warzywa suszone 0,6% (pasternak, marchew, seler, pietruszka, por), przyprawy ziołowe (zawierają seler, gorczycę), substancja zagęszczająca guma guar, przyprawy, przeciwutleniacz: kwas askorbinowy-witamina C, aromat z ekstraktu drożdżowego.
Alergeny
- gluten
- soja
- seler
- gorczyca
- sezam
Według danych w bazie. Przy alergii zawsze sprawdź etykietę na opakowaniu. Jak rozpoznajemy alergeny
Pochodzenie
Brak danych o pochodzeniu. Jeśli podaje je etykieta, możesz je dopisać w Open Food Facts.
Dodatki do żywności
Wykryte automatycznie w składzie. Wybierz dodatek, aby przeczytać opis.
Na tle kategorii
Na tle 36 produktów z kategorii „Wegańskie pasty warzywne”: mniej cukru, tłuszczu i tłuszczów nasyconych, więcej białka.
- Cukry1,6 gmniej niż zwyklezwykle 2,3–5,8 g
- Sól1,2 gtypowozwykle 1,1–1,4 g
- Tłuszcze nasycone0,5 gmniej niż zwyklezwykle 1,2–2,1 g
- Tłuszcz4,7 gmniej niż zwyklezwykle 11–21 g
- Białko7 gwięcej niż zwyklezwykle 4,2–6,3 g
Na 100 g. Kropka: ten produkt. Jasny pas: zakres dla środkowej połowy porównywanych produktów.
Podobne produkty z lepszą oceną
- Pasztet z czterech ziarenFarma Świętokrzyska · bez dodatków E · cukry 1,9 g na 100 gNutri-Score APrzetworzenie NOVA 3 z 4: żywność przetworzona
- Pasta warzywna cukinia & curryŁowicz · bez dodatków E · cukry 2,7 g na 100 gNutri-Score APrzetworzenie NOVA 3 z 4: żywność przetworzona
- Pasta bakłażanowa z suszonymi pomidoramiHelcom · bez dodatków E · cukry 3,1 g na 100 gNutri-Score APrzetworzenie NOVA 3 z 4: żywność przetworzona
- Pasta warzywna papryka & czerwona fasolaŁowicz · bez dodatków E · cukry 3,6 g na 100 gNutri-Score APrzetworzenie NOVA 3 z 4: żywność przetworzona
- Wawrzyniec z czerwoną paprykąWawrzyniec · dodatki E: 1 · cukry 3,2 g na 100 gNutri-Score APrzetworzenie NOVA 3 z 4: żywność przetworzona
Zdjęcia opakowania
Zdjęcia: użytkownicy Open Food Facts, licencja CC BY-SA 3.0.
Źródło danych: Open Food Facts (ODbL), ostatnia zmiana 1 kwietnia 2026. Widzisz błąd albo brakuje danych? Dodaj zdjęcia lub zgłoś błąd. Sprawdź też opakowanie – skład może się zmienić.