Przejdź do treści

Primavika

Pasztet warzywny z soczewicą

Kod EAN: 5900672300192 · Dodaj zdjęcia lub zgłoś błąd

Nutri-Score

Nutri-Score B: dobra ocena wartości odżywczych

Przetworzenie (NOVA)

4 z 4: żywność wysoko przetworzona

Dodatki E

2 dodatki E w składzie – zobacz które

Jak czytać Nutri-Score i NOVA

Czy Pasztet warzywny z soczewicą to zdrowy wybór?

  • Mało tłuszczów nasyconych: 0,5 g na 100 g.
  • Mało cukru: 1,6 g na 100 g.

Ocena na podstawie etykiety. Liczy się też porcja i to, jak często jesz ten produkt.

Skład

  1. Woda
  2. soczewica zielona25%
  3. soja21% (alergen: soja)
  4. seler10% (alergen: seler)
  5. marchew10%
  6. pietruszka8%
  7. cebula6%
  8. olej rzepakowy
  9. błonnik pszennybez glutenu (alergen: gluten)
  10. skrobia kukurydziana
  11. sól
  12. por1%
  13. hydrolizat białka roślinnego
  14. warzywa suszone0,6%pasternak, marchew, seler, pietruszka, por (alergen: seler)
  15. przyprawy ziołowezawierają seler, gorczycę (alergen: seler, gorczyca)
  16. substancja zagęszczająca guma guar
  17. przyprawy
  18. przeciwutleniaczkwas askorbinowy-witamina C
  19. aromat z ekstraktu drożdżowego
Pełny tekst z etykiety

Woda, soczewica zielona 25%, soja 21%, seler 10%, marchew 10%, pietruszka 8%, cebula 6%, olej rzepakowy, błonnik pszenny (bez glutenu), skrobia kukurydziana, sól, por 1%, hydrolizat białka roślinnego, warzywa suszone 0,6% (pasternak, marchew, seler, pietruszka, por), przyprawy ziołowe (zawierają seler, gorczycę), substancja zagęszczająca guma guar, przyprawy, przeciwutleniacz: kwas askorbinowy-witamina C, aromat z ekstraktu drożdżowego.

Alergeny

Zawiera
  • gluten
  • soja
  • seler
  • gorczyca
Może zawierać
  • sezam

Według danych w bazie. Przy alergii zawsze sprawdź etykietę na opakowaniu. Jak rozpoznajemy alergeny

Pochodzenie

Brak danych o pochodzeniu. Jeśli podaje je etykieta, możesz je dopisać w Open Food Facts.

Dodatki do żywności

Wykryte automatycznie w składzie. Wybierz dodatek, aby przeczytać opis.

Na tle kategorii

Na tle 36 produktów z kategorii „Wegańskie pasty warzywne”: mniej cukru, tłuszczu i tłuszczów nasyconych, więcej białka.

  • Cukry1,6 gmniej niż zwyklezwykle 2,3–5,8 g
  • Sól1,2 gtypowozwykle 1,1–1,4 g
  • Tłuszcze nasycone0,5 gmniej niż zwyklezwykle 1,2–2,1 g
  • Tłuszcz4,7 gmniej niż zwyklezwykle 11–21 g
  • Białko7 gwięcej niż zwyklezwykle 4,2–6,3 g

Na 100 g. Kropka: ten produkt. Jasny pas: zakres dla środkowej połowy porównywanych produktów.

Podobne produkty z lepszą oceną

  1. Pasztet z czterech ziaren
    Farma Świętokrzyska · bez dodatków E · cukry 1,9 g na 100 g
    Nutri-Score APrzetworzenie NOVA 3 z 4: żywność przetworzona
  2. Pasta warzywna cukinia & curry
    Łowicz · bez dodatków E · cukry 2,7 g na 100 g
    Nutri-Score APrzetworzenie NOVA 3 z 4: żywność przetworzona
  3. Pasta bakłażanowa z suszonymi pomidorami
    Helcom · bez dodatków E · cukry 3,1 g na 100 g
    Nutri-Score APrzetworzenie NOVA 3 z 4: żywność przetworzona
  4. Pasta warzywna papryka & czerwona fasola
    Łowicz · bez dodatków E · cukry 3,6 g na 100 g
    Nutri-Score APrzetworzenie NOVA 3 z 4: żywność przetworzona
  5. Wawrzyniec z czerwoną papryką
    Wawrzyniec · dodatki E: 1 · cukry 3,2 g na 100 g
    Nutri-Score APrzetworzenie NOVA 3 z 4: żywność przetworzona

Zdjęcia opakowania

Zdjęcia: użytkownicy Open Food Facts, licencja CC BY-SA 3.0.

Źródło danych: Open Food Facts (ODbL), ostatnia zmiana 1 kwietnia 2026. Widzisz błąd albo brakuje danych? Dodaj zdjęcia lub zgłoś błąd. Sprawdź też opakowanie – skład może się zmienić.